Гостевая книга

Захарович

Нажаль, так і є, зі сторони росіян не має ні співчуття, ні жалю до постраждалих українців в цій війні від нацистської держави Росії. Згоден, що від тих кому дається відповідь ніякого не має толку, бо все одно їхня держава руйнує і знищує всіх і все в Україні.

Андрей

Внимательно перечитал все вопросы и ответы после 24 февраля 2022 года, после нападения России на Украину, и не один гражданин России (россиянин)который задавал вопросы не попросил извинения за содеянное российской армией зло и горе жителям Украины, это разрушенные города, населенные пункты, инфраструктура, погибшие защитники, дети, старики, женщины, это большое колличество людей ставшие инвалидами, калеками, это уничтоженная экология, природа, животные, птицы. Тогда зачем этим людям помогать и отвечать на их вопросы, пусть сами официально обращаются по инстанциям и ждут ответы на свои вопросы, то украинцы слишком уж добрые. А разве россияне ценят добро? Не нужно быть добрым к нашему ближнему соседу. Разве не так?

Захарович

Доповнення. Повну інформацію на військовослужбовця Іскандаров Анвар СаБирович,1909 року народження дав Володимир на цьому сайті 18 травня 2023 року. Так на всяк випадок Володимиру м.Київ.

Олександр

Володимиру/м.Київ Україна/.Згідно друкованого видавництва Книга Пам'яті України Харківська область том 15 - "ІскандЕров Север(?) СаДирович. Рядовий, стрілець, 47 СП, 5в.А. Помер від ран 28.03.1943. Похований Вовчанський район Харківська область (сторінка 574).Згідно бази ОБД розшукуваємий вами солдат 2 Світової війни Ікандаров Анвар СаДирович, 1909 рн похований село Караїчне Вовчанський район Харківська область. Нажаль на сьогодні не має можливості встановити де точно знаходилось село Караїчне в березні 1943, по тій причині, що йде війна. Є ще солдат, який вмер в один час в лікарняному закладі з вашим розшукуємтм солдатом - "Євсєєв Микола Юхимович.Рядовий,стрілець, 5мб, 5Гв.А. Помер від ран 30.03.1943.Похований село Караїчне Вовчанський район Харківська область (том 15 сторінка 565).на цього солдата є інформація також в базі ОБД. З повагою.

Ветров

Уважаемые отвечальщики на вопросы, вы не заметили, что россияне не умеют говорить пожалуйста и спасибо? Вероятно они таковые и есть?

Захарович

Наталії.Сержант Вєчкітов Іван Олексійович по документам бойових втрат 53 стрілецької дивізії загинув 13 березня 1943 в районі нп Кам'янка Ізюмський район Харківська область. З ним а один день загинули бійці Ващенко в П.Г., Сафіулін Х. Остров Ф.О., Ільїн А.М.в Книзі Пам'яті України Харківська область Ізюмський район Вєчкітов І.О., Сафіулін Х. Не значиться похованим на меморіалі нп Кам'янка. В Книзі Пам'яті України Харківська область Ізюмський район том 19 значаться похованими на меморіалі нп Кам'янка Ващенков П.Г.(сторінка 107), Ільїна А.М.(сторінка 203),Остров Ф.О.(сторінка 355).Висновок:Вєчкітов І.О., Сафіулін Х. Поховані зі своїми побратимами, сослуживцями на меморіалі в нп Кам'янка в числі невідомих бійців. Згідно Книги Пам'яті том 19 сторінки 42 - 44 на меморіалі в нп Кам'янка поховано більше чим 2060 воїнів РСЧА, з них відомих 1700 воїнів. На цьому сайті є розділ Меморіал, в цьому розділі є фотографії меморіалу. Доповню, на сьогодні село Кам'янка знищено вщент російськими окупаційними військами.

Ветров

Странно, прошло 80 лет, как закончилась война, а люди ещё ищут своих родственников, погибших в той войне, ищут точное место захоронения. А разве спустя годы можно установить где точно похоронен солдат? Уважаемые ответчики на вопросы, вы ошибочно написали неверно фамилию и отчество солдата 154 гвардейского стрелкового полка, погибшего 12.09.1943, в документе записано - Киселев Владимир Сидорович 1924 гр.

Захарович

Доповню Олександра. В донесенні о беворотніх втратах особового складу 154 гсп(51 гсд) на 09, 10,12, 13 вересня 1943 вказані загиблі бійці під номерами 514 -523, всі ці воїни були поховані в первинному похованні в лісі в 1 км від нп Комсомольське.незрозуміло, як були поховані в окремій могилі кожен, або всі в общій братській могилі, тобто в лісі був військовий цвинтар.Згідно Книги Пам'яті Харківська область Краснокутський р-н том 18, ми знаємо хто з цих загиблих солдатів де похований. 154. Прокопець С.Ф.- не значиться похованим в Книзі Пам'яті на території Краснокутського р-ну, Хабаров Микола Єгорович похований селище Комсомольське, Белорусков Анатолій Павлович не значиться похованим на території Краснокутського р-ну, Верятський (Верятський, Вертянський) Степан Єрмолаєвич похований на Комсомольське, Антонов Сергій Вікторович похований нп Комсомольське, Кисель Володимир Петрович не значиться похованим в Краснокутському районі. А також Лебідь (Лебідєв) Лазар Дмитрович похований нп Колонтаїв, Поляков Дмитро Родионович похований нп Мурафа, Маслов Микола Олексійович похований нп Ковалівка і 523.Шерстнєв Андрій Іліч похований нп Слобідка. З вищесказаного виходить, що більшість загиблих бійців, котрі були поховані на тимчасовому військовому цвинтарі в лісі в 1 км від нп Комсомольське, на сьогодні поховані в братській могилі нп Комсомольське. Було логічно всіх вищевказаних військових загиблих поховати в нп Комсомольське, чим їх розвозити і ховати в інших населених пунктах (Мурафа, Ковалівка, Колонтаїв).З всього вищевказаного виходить, що всі дев'ять солдатів всеж таки поховані в братській могилі нп Комсомольське і схоже, що на військових похованнях в селах Мурафа, Ковалівка, Колонтаїв на меморіальних дошках просто вписані деякі прізвища з вищевказаних військовослужбовців 154 гсп. Думаю, що солдат Прокопець Сергій Федорович похований зі всіма своїми побратимами, однополчани в братській могилі селища Комсомольське.

Захарович

Пробачте, пане Олександр. Ви зробили помилку, в відповіді Є.Прокопець, вся інформація про Краснокутський район знаходиться в томі 18, а так все вірно. З повагою.

Олександр

Євгенію Прокопець.Доповнення. Пробачте тримався.Вважати вірним Прокопець Сергій Федорович.

Олександр

Євгена Прокопець. Згідно журналу бойових дій 10 вересня 1943 року загинуло всьго три бійця, стрільці Прокопець Сергій Федорович, 1925 року народження, Поляков Дмитро Родионович, 1899 року народження, Маслов Микола Олексійович, 1900 року народження. Згідно друкованого видавництва Книга Пам'яті України Харківська область Краснокутський район том 19 Поляков Дмитро Родионович похований в братській могилі села Мурафа (сторінка 723). В братській могилі села Мурафа біля сільради поховано 169 воїнів РСЧА, з них відомих 97 воїнів. В братській могилі біля школи, в садку поховано 143 воїна РСЧА, з них відомих 140 (сторінка 658 -670). Тобто в селі Мурафа дві братських могили. Згідно друкованого видавництва Книга Пам'яті України Харківська область Краснокутський район том 19 Маслов Микола Олексійович похований в братській могилі села Ковалівка (сторінка 710).В братській могилі села Ковалівка поховано 195 воїнів РСЧА, з них відомих 121 воїн. Висновок: солдат Прокопець Сергій Вікторович може бути похований в одній з братських могил в селі Мурафа, може бути похований в братській могилі села Ковалівка, може бути похований в братській могилі селища Комсомольське. Доповню. В селищі Комсомольське в братській могилі поховані сослуживці вашого родича солдати - Хабаров Микола Єгорович ( сторінка 742) і Лебідь (Лебедів) Лазар Дмитрович. З інформації, яка є, то немає можливості встановити де і в якому місці похований ваш солдат. Теоретично у вашого родича солдата Прокопець С.Ф. чотири місця поховання, тобто чотири могили. Нажаль, так іноді буває.

Василий

Уважаемые братья-украинцы!
Если кому-то понадобится информация о погибших и похороненных в Латвии в ВОВ воинов из Украины, помогу с информацией и фотографиями памятников воинских захоронений и памятных табличек с именами воинов, погибших в Юрмале, Риге, Лиепае, Даугавпилсе, Вентспилсе, Резекне и т.д.
Удачи в поиске!

Захарович

Василю. В томі19 Книга Пам'яті України Харківська область Ізюмський район том 19 сторінка 487 - Філов Василь Пантеліймонович.Рядовий. Загинув 21.07.1943. Похований с.Донецьке. В цьому томі сторінка 42 -44 є запис - В селі Донецьке поховано 2123 воїна РСЧА, всі 2123 воїна відомі. Зі слів мешканців села Семенівка перепохованням в селі займався військомат, тобто військові. Списки всіх похованих на меморіалах сел Довгеньке і Донецьке представив військомат і в селищні ради і в редакцію Книги Пам'яті. З цього виходить, що ваш родич похований на меморіалі с.Довгеньке, но ніяк не може бути похований на меморіалі с.Донецьке, бо в с.Донецьке поховані воїнів всі відомі, а в с.Довгеньке є поховані не відомі. Висновок - зі всієї інформації, яка є, то ваш солдат похований в селі Довгеньке. Доповню, село Донецьке теж постраждало від сьогоднішньої війни. Така от ситуація.

Василий

Захаровичу.
А могли моего родственника Куликова Василия Васильевича перезахоронить на воинском кладбище в с.с. Донецкое?

Вот информация о его однополчанине, погибшем в тот же день и первоначально похороненном в с. Семеновка:

Филов Василий Пантелеевич
Дата рождения: __.__.1911
Место рождения: Украинская ССР, Ворошиловградская обл., Лисичанский р-н, с. Серебрянка
Наименование военкомата: Краснолиманский РВК, Украинская ССР, Сталинская обл., Краснолиманский р-н
Дата и место призыва: Краснолиманский РВК, Украинская ССР, Сталинская обл., Краснолиманский р-н
Дата призыва: 08.02.1943
Воинское звание: красноармеец
Последнее место службы: 57 гв. сд
Воинская часть: 57 гв. сд
Дата выбытия: 21.07.1943
Причина выбытия: убит
Первичное место захоронения: Украинская ССР, Харьковская обл., Изюмский р-н, д. Семеновка.

Филов Василий Пантелеевич
Воинское звание: красноармеец
Дата выбытия: 21.07.1943
Страна захоронения: Украина
Регион захоронения: Харьковская обл.
Место захоронения: Изюмский р-н, Мало-Камышевахский с/с, с. Донецкое, центр села
Откуда перезахоронен: д. Семеновка

Олександр

Євгенію.Уточнення.Доповнення. Росія напала на Україну повномасштабно з шести напрямків 24 лютого 2022 року. Дійсно, в розділі "Меморіал" є фотографія братської могили в селищі Комсомольське Краснокутський район, але на меморіальній дошці не видно прізвищ загиблих військових. На жаль, співробітники Книги Пам'яті не встигли вписати прізвища загиблих воїнів нижче фотографії братської могили, згідно меморіальної дошки і згідно друкованого видавництва Книга Пам'яті України Харківська область Краснокутський район селище Комсомольське, по причині вторгнення військового Росії в Україну, а також Харківську область. Така сумна дійсність, на жаль. Всі питання після закінчення війни.

Олександр

Євгенію. Шановний, відповіді на питання гостей цього сайту до 24.02.2022 давали наукові співробробітники цього сайту і наукові співробітники редакції друкованого видавництва Книга Пам'яті України Харківська область,а також пошуковці. У зв'язку з тим, що йде війна, яку нав'язала нам (Україні) Росія повномасштабним вторгненням 24 лютого 2024 року, то архіви не працюють, також не працюють і не дають відповіді співробітники редакції Книга Пам'яті України Харківська область. Всі питання і прохання по вашій темі після закінчення війни. На цей сайт після закінчення війни напишете свій лист і вам на нього дадуть відповідь.Не можливо дати точну відповідь скільки поховано воїнів в братській могилі в селищі Комсомольське по тій причині, що військомати занижували кількість похованих, по причині, що в ВВВ (2 Світову війну) було прийнято казати населенню, що в війні загинуло до 18 000 000 військових РСЧА, а по факту в рази більше. Така історія у СРСР, нажаль. Самі подивіться по базі даних ОБД хто з сослуживців вашого дідуся загинув з ним в один день і також подивіться на цьому сайті розділ "Меморіал", хто з сослужівців вашого дідуся похований в братській могилі селища Комсомольське, згідно перечня прізвищ на меморіальній дошці. Всі питання і побажання після закінчення війни!!!

Евгений

Здравствуйте, скажите пожалуйста, куда можно написать Вам письмо?

Захарович

Доповнення. В нп Довгеньке похований рядовий Куликов Василь Дмитрович, загинув 26.08.1943.По військовим похованням 2СВ в Латвії, то ця тема сьогодні не на часі, йде у нас в Україні страшна і тяжка війна. Дякую, за вашу допомогу в пошуку військових поховань 2 Світової війни. Поки це не на часі.

Захарович

Василю. Доповнення. В селі Семенівка не існувало військових поховань воїнів РСЧА 2 Світової війни на стан до 24.02.2022. На сьогодні село Семенівка теж зруйновано по причині російської агресії з 24.02.2022 по сьогодні. Ось така ситуація.

Василий

Уважаемый Захарович!
Благодарю за ответ. Село Семеновка Изюмского района было указано как место первичного захоронения в донесении о безвозвратных потерях (копия документа у меня есть). Вы не знаете существует ли в с. Семеновка захоронение сов. воинов, погибших во 2-й мировой войне? На фотографиях памятных табличек братского захоронения в с. Долгенькое нашел Куликов В.Д.
Если Вам или кому-то ещё будет нужна информация о захороненных на братских воинских кладбищах в Латвии, обращайтесь, помогу, чем смогу.

Добавить запись

CAPTCHA
Этот вопрос задается для того, чтобы выяснить, являетесь ли Вы человеком или представляете из себя автоматическую спам-рассылку.
Human test by NotCaptcha for Drupal